Udostępnij

Akupunktura i leczenie Łokieć tenisisty / golfisty

Łokieć tenisisty – skuteczne leczenie akupunkturą

Akupunktura, leczenie i Łokieć tenisisty

Akupunktura zajmuje się tym zagadnieniem. Jak akupunktura leczy łokieć tenisisty / golfisty? Termin „łokieć tenisisty” pochodzi od wysokiej częstości występowania tego urazu wśród nowych tenisistów, którzy zaczynają błędnie używać techniki backhandu.

Może pojawić się bez wyraźnej przyczyny, ale w większości przypadków zespół ten występuje po wysiłku lub przeciążeniu nadgarstka ręki.

Łokieć tenisisty jest powszechny wśród sportowców, tragarzy, majsterkowiczów i osób dużo piszących na klawiaturze.

Termin medyczny, który opisuje łokieć tenisisty to „zapalenie nadkłykcia bocznego”. Jest to zapalenie ścięgien i mięśni nadgarstka i palców, które znajdują się na obszarze zewnętrznym łokcia nazywanym nadkłykciem bocznym.

Łokieć tenisisty – Objawy

  • Miejscowy ból z towarzyszącym czasami uczuciem pieczenia w bocznej części łokcia, gdzie kość łączy się ze ścięgnem.
  • Ból narasta podczas obciążenia łokcia, zwłaszcza podczas chwytania i podnoszenia przedmiotów z dłonią skierowaną na dół. W ciężkich przypadkach trudność sprawia nawet wykonywanie podstawowych czynności, takich jak trzymanie książki, kubka z kawą itd.
  • Możliwe jest uczucie bólu promieniującego na całą rękę.

Leczenie łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty jest przewlekłą chorobą, która bez właściwego leczenia może trwać bardzo długo.

Wstępne zalecenia to chłodzenie bolesnego miejsca i unikanie jakichkolwiek czynności, które powodują ból, aby zatrzymać cykl zakażenia.

Konwencjonalne leczenie oparte jest na fizjoterapii, tabletkach i kremach przeciwzapalnych, noszeniu szyny, dostawowych zastrzykach z kortyzonu, terapii falą uderzeniową i w ciężkich przypadkach operacji w celu usunięcia chorobowo zmienionej tkanki.

Łokieć tenisisty – medycyna chińska

Medycyna chińska określa ból jako zastój (blokadę) i brak przepływu lub ruchu energii. Łokieć tenisisty to stan, w którym występuje zastój krwi i energii, a tym samym dochodzi do stanu zapalnego i pojawia się ból.

Celem leczenia jest zmniejszenie bólu aż do całkowitego jego zniesienia, redukcja stanu zapalnego i wzmocnienie łokcia, aby zapobiec nawrotom.

Zalecane leczenie łączy akupunkturę, masaż Tui Na i chińskie ziołaAkupunktura skutecznie zmniejsza ból.

Masaż Tui Na, który jest w rzeczywistości formą fizjoterapii, ma zasadnicze znaczenie dla odzyskania elastyczności stawów, natomiast zioła doskonale zmniejszają stan zapalny.

Przeważnie poprawa jest zauważalna już po kilku zabiegach. Ilość zabiegów zależy od pacjenta i na ogół można powiedzieć, że rozpoczęcie leczenia we wczesnym stadium choroby skraca jego trwanie.

Łokieć golfisty

Łokieć golfisty jest podobnym schorzeniem do łokcia tenisisty.

Łokieć golfisty jest mniej powszechny niż jego brat „łokieć tenisisty”. W tym schorzeniu ból zlokalizowany jest w środkowej części łokcia, nazywanej „nadkłykciem środkowym”.

Objawy łokcia golfisty i metody leczenia są bardzo podobne do tych związanych z łokciem tenisisty.

Zalecane ćwiczenia

  • potrząsanie rękami.
  • obracanie połączonych palców.
  • rozciąganie nadgarstków, przez obracanie ich na zewnątrz i do wewnątrz.

Comiesięczne cierpienie nie jest konieczne, nie spędzaj kolejnego dnia z poczuciem dyskomfortu! Skontaktuj się z nami, dzwoniąc na numer +48 664 500 699 lub poprzez email: kontakt@czubek-igly.pl. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Udostępnij

Chcesz mnie odwiedzić?

Może Cię zainteresować