Medycyna chińska a schorzenia ginekologiczne i płodność
Medycyna chińska, która obejmuje akupunkturę i ziołolecznictwo, opiera się na starożytnej wiedzy i doświadczeniu klinicznym z zakresu ginekologii liczących ponad 4 tysiące lat. Wiedza ta została zebrana ponad 2200 lat temu przez Żółtego Cesarza w „Nei jing” (Kanon Medycyny Żółtego Cesarza). Zbiór ten opisuje cykle życia kobiety i mężczyzny, zagadnienia ginekologiczne, jak np. zbyt obfite krwawienia, płodność, strukturę narządów płciowych itd.
We wszystkich ważnych księgach medycyny chińskiej na przestrzeni historii, kobiety są traktowane oddzielnie od mężczyzn w odniesieniu do diagnozowania i leczenia.
W czasie ostatniej dynastii Qing, w pismach medycyny chińskiej wspominano o znaczeniu śledziony, wątroby i nerek w patologii ginekologicznej.
Medycyna chińska integruje tradycyjne metody diagnozowania z medycyną zachodnią, tworząc w ten sposób większą całość i zapewniając dokładną diagnozę, co poszerza zakres leczonych przez nią chorób ginekologicznych.
Medycyna chińska i akupunktura mogą skutecznie leczyć wiele chorób ginekologicznych, w tym niepłodność, zaburzenia hormonalne, menopauzę, problemy i ból związane z cyklem miesięcznym, oraz usprawnić funkcjonowanie organizmu kobiety i poprawić jakość jej życia.
Akupunktura dla kobiet – rozwiązanie wielu problemów metodami medycyny chińskiej
Na funkcjonowanie organizmu kobiety mają wpływ emocje, sposób odżywiania, wiek, cykl miesięczny, ciąża i poród, karmienie piersią i stosowanie hormonów, które wpływają na funkcjonowanie i uczucia kobiet. Wszystkie te złożoności wymagają delikatnego podejścia.
Korzyści ze stosowania akupunktury w ginekologii
Akupunktura leczy zaburzenia równowagi hormonalnej – regulacja gospodarki hormonalnej bezpośrednio i pośrednio prowadzi do sukcesów w zajściu w ciążę.
Akupunktura pomaga wyeliminować objawy, które wpływają na jakość życia kobiet w każdym wieku.
Akupunktura jest bezpieczną metodą leczenia, która nie szkodzi kobietom.
Zabieg akupunktury trwa 45 minut i nie ma skutków ubocznych.
Akupunktura pozwala utrzymać dobry nastrój i zmniejszyć stres (ciało i dusza są jednym).
Akupunktura sprzyja występowaniu naturalnych procesów w ciele kobiecym.
Akupunktura pozwala na regulację cyklu menstruacyjnego.
Akupunktura reguluje owulację.
Akupunktura leczy niepłodność u kobiet i mężczyzn.
Jak medycyna chińska leczy kobiety?
Leczenie kobiety, która przychodzi do gabinetu zaczyna się od rozmowy, której głównym celem jest zrozumienie jej historii choroby, ogólnego funkcjonowania jej organizmu oraz dolegliwości.
Po rozmowie lekarz medycyny chińskiej stawia diagnozę z tętna i języka, a w razie potrzeby również z badań krwi. Identyfikuje źródło problemu za pomocą klasycznych metod medycyny chińskiej oraz konwencjonalnych badań.
Po rozmowie i diagnozie, w terapii stosuje się jedno lub kilka narzędzi terapeutycznych medycyny chińskiej, czyli akupunkturę, ziołolecznictwo i dietę.
Medycyna chińska, leczenie akupunkturą problemów z płodnością / niepłodności i zwiększanie szans na poczęcie
Leczenie idealnie zdrowej pary, która pomimo zdrowia nie może spłodzić dziecka
Na tym etapie, kobieta nie rozpoczęła jeszcze leczenia niepłodności, terapii hormonalnej, nie przechodziła jeszcze inseminacji ani zapłodnienia in vitro.
Celem jest leczenie zarówno kobiety i mężczyzny, by usunąć nierównowagę w ich organizmach (zgodnie z klasyfikacją medycyny chińskiej) i radykalnie zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Para, która rozpoczęła proces leczenia zgodnie z medycyną konwencjonalną, jednak kobieta nie jest w ciąży.
W tym przypadku u mężczyzny lub kobiety występuje medyczny powód niepłodności i są na etapie, na którym konwencjonalne leczenie nie przyniosło jeszcze efektów.
Leczenie: Rozwiązanie problemu medycznego przez akupunkturę, połączoną z dietą i terapią ziołami. Dzięki temu przywrócone zostają nieregularne miesiączki oraz owulacja, wyleczony zostaje zespół policystycznych jajników oraz poprawia się ruchliwość plemników, ich jakość oraz ilość.
Leczenie medycyną chińską stosowane równolegle z konwencjonalnymi metodami leczenia niepłodności
Małżeństwo jest w procesie zapładniania na skutek przyczyn medycznych u jednego z partnerów.
Cel leczenia: Para przychodzi na leczenie akupunkturą podczas przerwy w terapii hormonalnej, dąży do uzdrowienia ciała i próbuje zajść w ciążę z pomocą metod terapeutycznych medycyny chińskiej, czyli akupunktury, diety i ziół. Para chce podjąć leczenie akupunkturą podczas leczenia niepłodności konwencjonalnymi metodami, aby zwiększyć szanse poczęcia.
Medycyna chińska a leczenie i regulacja zaburzeń hormonalnych
Zaburzenia hormonalne, skurcze menstruacyjne, nieregularny cykl menstruacyjny, problemy ze wzrostem w dzieciństwie, nadmierne owłosienie, wypadanie włosów, zbyt skąpe lub zbyt obfite krwawienia miesiączkowe.
Terapia jest odpowiednia dla miesiączkujących kobiet w każdym wieku.
Medycyna chińska i leczenie wszelkich objawów menopauzy
Leczenie i regulacja uderzeń gorąca, trudności z zasypianiem, nadmiernego pocenia się, bezsenności lub złej jakości snu, suchości pochwy, spadku libido, zmęczenia, utraty koncentracji, problemów z pamięcią, wypadania włosów, huśtawek nastroju, bólów głowy.
Obecnie tradycyjnym rozwiązaniem są hormony, na temat których opinie są podzielone. Możliwe jest poprawienie jakości życia dzięki skutecznemu leczeniu objawów menopauzy różnymi metodami medycyny chińskiej (akupunkturą, ziołami i dietą) bez konieczności przyjmowania hormonów.
Najczęstsze dolegliwości kobiece leczone akupunkturą, ziołami i dietą
Mięśniaki, mukowiscydoza, wypadanie włosów, depresja, zespół policystycznych jajników.
Wsparcie w czasie i po ciąży. Leczenie i łagodzenie objawów charakterystycznych dla ciąży i połogu
Ból pachwin, osłabienie, zła jakość snu lub problemy z zasypianiem, nudności i wymioty na każdym etapie ciąży.
Fizyczne przygotowanie do porodu w zakresie napięcia mięśniowego, elastyczności, wskazówki żywieniowe, zapewnienie szybkiego i mniej bolesnego porodu.
Zapobiegawcze leczenie problemów po porodzie.
Depresja i depresja poporodowa, wypadanie włosów i zaburzenia hormonalne.
Zabiegi odbywają się w atmosferze spokoju i profesjonalizmu w gabinecie w Krakowie. Długość leczenia waha się od kilku tygodni do kilku miesięcy w zależności od przyczyn problemów.
Comiesięczne cierpienie nie jest konieczne, nie spędzaj kolejnego dnia z poczuciem dyskomfortu! Skontaktuj się z nami, dzwoniąc na numer +48 664 500 699 lub poprzez email: kontakt@czubek-igly.pl. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.