Medycyna chińska i Dermatologia

Medycyna chińska i jej wysoka skuteczność w dermatologii

Dermatologia i Medycyna ChinskaKorzyści ze stosowania medycyny chińskiej widać przejrzyście na skórze chorych leczonych przez specjalistów dermatologów medycyny chińskiej. Współcześni dermatolodzy medycyny chińskiej stosują praktyki, które rozwijały się jako specjalizacja medycyny chińskiej od co najmniej 300-200 p.n.e. Wzmianki o „jangji”, czyli o tzw. „doktorze leczącym rany” jako o jednym z czterech głównych specjalistów medycyny pojawiają się w klasycznym tekście konfucjańskim Zhou LI (dosł. Rytuały Zhou lub Obyczaje Zhou). Aby przybliżyć Wam obecną dermatologię medycyny chińskiej, pokrótce omówię ten temat w niniejszym artykule.

Choroby skóry są równie powszechne teraz, jak w i przeszłości. Większość z nas miewa przejściowe problemy dermatologiczne w którymś momencie naszego życia. Natomiast niektórzy borykają się z przewlekłymi chorobami skóry całymi latami. Często są to choroby uważane za trudne do leczenia i wymagające wielkiej cierpliwości.

W dzieciństwie skóra jest narzędziem uczuciowej ekspresji, która pomaga dziecku komunikować się z otoczeniem. Później daje sygnały ostrzegawcze przed alergenami i różnymi infekcjami, np.: poprzez wysypkę, lub sygnały ze strony układu odpornościowego i narządów w organizmie mówiące o dysfunkcji itd.

Najczęstsze choroby skórne to atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łojotok, trądzik i zapalenie mieszków włosowych. Istnieją również choroby zakaźne, wirusowe i grzybicze.

Akupunkturazioła i dieta – narzędzia medycyny chińskiej w walce z chorobami skórnymi

Medycyna chińska lecząc problemy dermatologiczne stosuje akupunkturędietę i leki ziołowe, które w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością i uznaniem. Skuteczność wielu ziół została przebadana i zatwierdzona w próbach klinicznych. Nawet w sytuacjach, w których tradycyjna medycyna napotyka na ograniczenia, zioła lecznicze pomagają osiągnąć lepsze rezultaty, przyczyniając się do poprawy jakości życia pacjentów i ograniczenia stosowania leków.

Dermatologia chińska oferuje zabiegi na m.in. trądzik, egzemę, łuszczycę, które są bezpieczne i bardziej zalecane dla wielu pacjentów niż konwencjonalna terapia np.: kortykosteroidami lub antybiotykami.

Medycyna chińskaakupunktura i zioła są bardzo skutecznymi i bezpiecznymi metodami leczenia wielu chorób skóry. Proces leczenia wymaga poświęcenia ze strony zarówno pacjenta jak i lekarza, ale efekty są warte wysiłku.

Radziłbym pacjentom, aby zawsze pytali, jakie konkretne szkolenia i doświadczenie kliniczne posiada ich lekarz medycyny chińskiej, aby zapewnić sobie jak najlepszą opiekę dostosowaną do swoich schorzeń.

W nowym tysiącleciu, zarówno pacjenci jak i specjaliści medycyny chińskiej odnoszą ogromne korzyści z praktyki dermatologicznej rozwijanej w medycynie chińskiej od niezliczonych pokoleń. Polska coraz lepiej poznaje medycynę chińską. Powoli kształtuje się tu przekonanie, że medycyna chińska potrafi leczyć dużo więcej niż tylko ból i ma do zaoferowania dużo więcej niż akupunkturę.

Comiesięczne cierpienie nie jest konieczne, nie spędzaj kolejnego dnia z poczuciem dyskomfortu! Skontaktuj się z nami, dzwoniąc na numer +48 664 500 699 lub poprzez email: kontakt@czubek-igly.pl. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Chcesz mnie odwiedzić?

Chcesz mnie odwiedzić?