Ortopedia i Akupunktura – najskuteczna metoda leczenia

Akupunktura ortopedyczna – fenomenalne wyniki

Leczenie chorób ortopedycznych akupunkturąmedycynie chińskiej, połączenie akupunkturyziół i diety to najlepsza kombinacja w leczeniu wielu zaburzeń ortopedycznych, które wiążą się z bólem. Liczne badania wykazały, że akupunktura jest najskuteczniejszym narzędziem terapeutycznym w leczeniu bólu, szczególnie bólu pleców, kolan i bólu przy dyskopatii. Wykazano również, że akupunktura jest najlepszym sposobem na natychmiastowe eliminacja bólu, ale także, że jej efekty kliniczne utrzymują się przez najdłuższy czas.

Ortopedia jest jedną z najpopularniejszych specjalizacji medycznych. Powodem jest oczywiście wielki popyt na leczenie z powodu wielu skarg i objawów ortopedycznych. Wiele osób z problemami ortopedycznymi, które szukają pomocy w medycynie zachodniej, doświadcza rozczarowania brakiem efektów terapii. Pacjenci, którzy cierpią na ogólne urazy, uraz barku czy ostry stan zapalny ścięgien szukają natychmiastowej ulgi. Na początku sięgają po leki przeciwzapalne, które często nie są zbyt skuteczne. Pacjenci borykają się więc ze schorzeniami przewlekłymi, które powodują rozległe problemy fizyczne.

Medycyna chińska dysponuje kilkoma skutecznymi metodami leczenia tego typu problemów. Przy problemach ortopedycznych, zaleca się łączyć akupunkturęziołolecznictwo i leczenie dietą. Istnieją przypadki, w których nieprawidłowe odżywianie prowadzi do braku równowagi lub słabości narządów wewnętrznych (np. brak magnezu może powodować złe funkcjonowanie mięśni; brak wapnia może prowadzić do osłabienia kości).

Dlaczego akupunktura ortopedyczna?

Specjaliści akupunktury potrafią zaoferować wyjątkowe metody leczenia różnych problemów ortopedycznych. Wykorzystują wiele metod terapeutycznych, dobranych indywidualnie do każdego pacjenta, które wykraczają poza standardową zachodnią terapię ortopedyczną.

Dietaakupunktura, aktywność fizyczna itd. stały się standardowymi metodami leczenia chorób na całym świecie.

Głównym celem akupunktury ortopedycznej jest osiągnięcie najlepszych wyników leczenia w jak najkrótszym czasie. Akupunktura ortopedyczna przede wszystkim pomaga pacjentom szybko wyeliminować lub znacznie załagodzić ból.

Leczenie problemów ortopedycznych w medycynie chińskiej jest ukierunkowane na rozwiązywanie źródła problemów, przywrócenie równowagi układu nerwowego wokół szkieletu i układu mięśniowego, aby poprawić przepływ krwi i zmniejszyć ucisk na nerwy.

Akupunktura jest bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych. Punkty akupunkturowe tworzą bardzo złożony system obejmujący całe ciało. Tak więc, za dany obszar ciała są odpowiedzialne punkty często od niego oddalone. Terapeuta wbijając igły w jednym miejscu, eliminuje ból w zupełnie innym. Wynik zazwyczaj pojawia się szybko, a ulga w bólu jest natychmiastowa.

Leczenie ortopedyczne akupunkturą

Dzisiaj w Polsce, społeczeństwo jest bardziej niż kiedykolwiek świadome korzyści płynących z akupunkturyAkupunktura ortopedyczna pomaga w ogromnej liczbie schorzeń, które wpływają na mięśnie i szkielet, a w szczególności łagodzi ból barkówłokci, ramion i szyi. Chociaż terapia ma na celu przywrócić równowagę we wszystkich meridianach (kanałach energetycznych) w organizmie, skoncentrowane leczenie w obrębie kończyn górnych, na których znajdują się bardzo ważne punkty akupunkturowe odpowiedzialne za cały organizm, poprawia stan szkieletu i mięśni i pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania.

Specjalista medycyny chińskiej diagnozuje pierwotną przyczynę problemu i wybiera odpowiednie metody leczenia, które nie tylko uśmierzają miejscowy ból, ale również wzmacniają i równoważą cały organizm, co przynosi długofalowe korzyści.

Przed rozpoczęciem leczenia, terapeuta musi dokładnie poznać przyczyny bólu czy upośledzenia ruchu, ponieważ precyzyjna diagnoza zapewnia idealnie dopasowane leczenie. Diagnoza nie opiera się na wycinku ciała, ale jest holistyczna i wymaga głębokiego zrozumienia systemów w danym organizmie w celu odkrycia źródła choroby.

Badania wykazały, że podczas akupunktury uwalniają się substancje nazywane endorfinami, które uśmierzają ból w naszych ciałach. Kiedy dochodzi do urazu, organizm produkuje je w sposób naturalny, zmniejszając tym samym natężenie sygnału bólowego wysyłanego przez mózg.

Poza łagodzeniem bóluakupunktura skutecznie pomaga rozwiązywać źródło problemów ortopedycznych przez wywoływanie reakcji anty-zapalnej, odprężenie mięśni i zwiększenie przepływu krwi. Po osiągnięciu tych rezultatów, bolesna okolica zostaje zrównoważona na poziomie zarówno fizjologicznym jak i energetycznym.

Po diagnozie, pacjent otrzymuje dietę (w razie konieczności) i suplementy dietetyczne w odpowiednich dawkach na ograniczony czas. Dieta wspiera i przyspiesza proces regeneracji i zmniejsza poziom bólu.

Dzięki wspólnej pracy z ortopedami i fizjoterapeutami oraz wieloletniej praktyce leczenia różnego rodzaju urazów i bólu, zdobyłem duże doświadczenie w leczeniu akupunkturą problemów ortopedycznych z towarzyszącym im bólem. Największym wyzwaniem jest złożyć puzzle w całości. Złagodzić, ukoić i usunąć ból szybko, bez pominięcia żadnego elementu układanki w drodze do pełnego zdrowia.

Problem fizjologiczny jest diagnozowany w połączeniu ze źródłem problemu. Najefektywniejsze i najszybsze leczenie polega na połączeniu aspektów zewnętrznych i wewnętrznych.

Choroby ortopedyczne leczone akupunkturą

Medycyna chińska pomaga w wielu przypadkach ortopedycznych. Oto najczęstsze schorzenia leczone w naszym gabinecie:

Jestem dyplomowanym lekarzem medycyny chińskiej – ekspertem w leczeniu bólu neurologicznego przy użyciu unikalnej metody leczenia akupunkturą, która zdobyła w ostatnich latach międzynarodowe uznanie, po tym, jak setki tysięcy pacjentów na całym świecie potwierdziły, że metoda ta usuwa różne stany bólowe lub znacznie łagodzi ból neurologiczny. Akupunktura działa bardzo szybko w większości przypadków, łagodzi ból w sposób natychmiastowy, już po kilku minutach, co potwierdzają pacjenci.

Mój gabinet w Krakowie zgromadził dużo doświadczenia i odniósł wiele sukcesów w leczeniu bólu przy użyciu akupunktury.

Nie musisz znosić kolejnego dnia bólu i dyskomfortu. Skontaktuj się z nami, dzwoniąc na numer +48 664 500 699 lub poprzez email: kontakt@czubek-igly.pl. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Chcesz mnie odwiedzić?

Chcesz mnie odwiedzić?