Baza wiedzy
o Medycynie Chińskiej

Najnowsze wpisy

Group 1275

Polecane artykuły

Group 1275

Wszystko co musisz wiedzieć o Medycynie Chińskiej

Group 1275

Akupunktura

Akupunktura jest częścią starożytnej praktyki tradycyjnej medycyny chińskiej. Praktycy tradycyjnej medycyny chińskiej uważają, że w organizmie człowieka znajduje się ponad 2000 punktów akupunkturowych połączonych ścieżkami lub meridianami. Ścieżki te tworzą przepływ energii (Qi, wymawiane „chee”) przez ciało, który jest odpowiedzialny za ogólny stan zdrowia. Zakłócenie przepływu energii może powodować choroby. Uważa się, że zastosowanie akupunktury w określonych punktach poprawia przepływ Qi, wpływając w ten sposób na poprawę zdrowia.

Medycyna Chińska

Medycyna chińska to starożytny, kompletny system medyczny zapewniający zdrowie i dobre samopoczucie, stosowany w Chinach od ponad 2000 lat. Stosowano go do diagnozowania, leczenia i zapobiegania chorobom. Medycyna zachodnia koncentruje się głównie na leczeniu chorób, natomiast medycyna chińska patrzy na całe twoje samopoczucie i eliminuje przyczynę choroby.

Chińska dieta

Terapia żywnościowa medycyny chińskiej ma na celu utrzymanie zrównoważonego odżywiania poprzez dietę. Medycyna chińska obejmuje spożywanie pokarmów, dostosowując odżywianie do smaków, temperatur, kolorów i pór roku. Różne kolory żywności nie tylko pomagają lepiej funkcjonować określonym narządom, ale według tradycyjnej medycyny chińskiej spożywanie żywności dostosowanej do choroby pomaga zrównoważyć jej skutki i przyczyny. Na przykład buraki mają być chłodne i słodkie. Chłód uspokaja serce od wzburzenia spowodowanego gorącem w klatce piersiowej.

Metody leczenia

Medycyna chińska poprzez wykorzystanie swoich metod terapeutycznych stymuluje własne mechanizmy lecznicze organizmu. Praktyki stosowane w medycynie chińskiej, a szczególnie w naszej klinice, obejmują: akupunkturę, moxibustion – spalanie ziół w pobliżu skóry, chińską dietę medyczną oraz ziołolecznictwo.

Zioła

Terapia ziołowa medycyny chińskiej stosowana jest od ponad 4000 lat i opiera się głównie na roślinach, choć niektóre preparaty zawierają minerały lub produkty pochodzenia zwierzęcego. Mogą być pakowane w postaci proszków, past, balsamów lub tabletek, w zależności od zioła i jego przeznaczenia. Różne zioła mają różne właściwości i mogą zrównoważyć poszczególne organy ciała.

Czubek igły - konsultacja

Nie czekaj!

Umów się na wizytę i pozbądź się problemów ze zdrowiem raz na dobre!