Udostępnij

Akupunktura – Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego

Leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Nowy projekt 23

Zespół napięcia przedmiesiączkowego – jest zjawiskiem, którego doświadczają kobiety i obejmuje on objawy, takie jak ból w klatce piersiowej, dolnej części brzucha, dolnej części pleców, nóg, bóle głowy itd. Często objawom tym towarzyszą zmiany nastroju, drażliwość, niepokój, niewyjaśniony smutek, a nawet depresja, nadmierny apetyt, zwłaszcza na konkretne smaki, zmęczenie itp.
Objawy zazwyczaj przechodzą wraz z pierwszym lub drugim dniem menstruacji.

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego (PMS) – Medycyna Chińska

Według medycyny chińskiejwątroba jest narządem odpowiedzialnym za przepływu Chi (energii życiowej) i krwi w organizmie. Zakłócenie równowagi wątroby powodują emocje, takie jak: gniew, stres i frustracja. Nieodpowiednia dieta złożona z produktów mlecznych oraz potraw tłustych, zimnych, smażonych i słodkich jeszcze pogarsza sytuację. Takie pokarmy produkują śluz i szkodzą przepływowi Chi wątroby.
Przed rozpoczęciem miesiączki krew gromadzi się w organizmie i jeśli wątroba znajduje się w stanie zakłóconej równowagi, nie jest w stanie pompować krwi i Chi. Wtedy występują wszystkie wymienione wyżej objawy. Należy tutaj podkreślić, że medycyna chińska przypisuje wątrobie inne funkcje, niż medycyna zachodnia.
Leczenie w medycynie chińskiej jest zwykle podzielone zgodnie z cyklem miesiączkowym:
Przed miesiączką – stymulacja przepływu krwi i Chi, aby zapobiec stagnacji i objawom PMS.
Po miesiączce – wzmocnienie i odżywienie krwi po jej utracie podczas miesiączki.

Główne rodzaje PMS:

  • Zastój Chi wątroby: wahania nastroju, drażliwość, obrzęk piersi i zmienny puls.
  • Niedobór krwi: zmęczenie, depresja, płaczliwość, bezsenność, objawy mogą się pogarszać po miesiączce.
  • Niedobór Yin: pojawia się zazwyczaj u kobiet starszych – zawroty głowy, suchość oczu, bóle pleców i ból w kolanach, uderzenia gorąca i poty.
  • Niedobór Yang: depresja, płaczliwość, obrzęki, zimno, częste oddawanie moczu, zmniejszenie libido.

Terapia zgodna z medycyną chińską

Są kobiety, które posiadają większą równowagę w organizmie i nie cierpią z powodu objawów PMS. Te, którzy cierpią z powodu tego problemu powinny wiedzieć, że można leczyć PMS bez konieczności przyjmowania hormonów.
Medycyna chińska leczy te objawy mieszankami ziół, dietą i akupunkturą.
Według medycyny chińskiej nasze emocje i myśli są umieszczone w ciele, narządach wewnętrznych, mięśniach, kościach, ścięgnach itp. 99% chorób wewnętrznych pochodzi od przeszkadzających emocji i negatywnych wzorców myślenia. Te przeszkadzające emocje i negatywne wzorce myślenia tworzą przeszkody w przepływie energii w meridianach (kanałach energetycznych), a następnie produkują ból lub chorobę.
Akupunktura jest wykonywana na określonych punktach ciała, które otwierają blokady energetyczne i odblokowują prawidłowy przepływ energii w organizmie. Pacjenci potwierdzają, że podczas wbijania igły doświadczają odczucia przepływu – co wskazuje na stagnację. Czasami blokada energii zostaje usunięta po jednym zabiegu lub ustępuje, a następnie pojawia się ponownie. Czasem dzieje się tak nawet po kilku zabiegach. Zależy to od tego, jak długo stagnacja zagnieździła się w organizmie i jak była intensywna.
Terapia łagodzi objawy, które pojawiają się przed miesiączką, a także ból menstruacyjny. Należy pamiętać, że leczenie cyklu miesiączkowego pacjentki ma wpływ na wszystkie aspekty jej życia i kobieta będzie czuć się ogólnie bardziej zrównoważona i zdrowsza.

Comiesięczne cierpienie nie jest konieczne, nie spędzaj kolejnego dnia z poczuciem bólu lub dyskomfortu! Skontaktuj się z nami, dzwoniąc na numer +48 664 500 699 lub poprzez email: kontakt@czubek-igly.pl. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Udostępnij

Chcesz mnie odwiedzić?

Może Cię zainteresować