Igal Hoffman
Igal HoffmanDipl. Ac.TCM - Specjalista Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
Witajcie, miło mi Was poznać!
Nazywam się Igal Hoffman, mam 50 lat, mieszkam i pracuję w Krakowie.
Ukończyłem 5-letnie studia na Reidman Chinese Medicine College, pod auspicjami Szpitala Uniwersyteckiego w Chengdu w Chinach, gdzie zdobyłem dyplom i licencję na praktykowanie medycyny chińskiej.
Wierzę, że każdy człowiek rodzi się doskonały: ciało to inteligentny mechanizm, który sam może rozwiązać wszystkie swoje problemy, jednak czasami jest on rozregulowany. Zadaniem terapeuty jest ukierunkowanie pacjenta tak, aby sam mógł powrócić do równowagi. Stawiam na profesjonalizm, uważność, tolerancję, odpowiedzialność za zdrowie moich pacjentów i szczerą chęć pomocy.

Prowadzę prywatny gabinet akupunktury i tradycyjnej medycyny chińskiej w Krakowie.

W gabinecie przyjmuję w poniedziałek – czwartek w godzinach od 09:30 do 18:30. Piątek – 09:30 do 13:00. 

Moje specjalizacje

Igal Hoffman – dyplomowany lekarz medycyny chińskiej – ekspert w leczeniu bólu neurologicznego przy użyciu unikalnej metody leczenia akupunkturą, która zdobyła w ostatnich latach międzynarodowe uznanie, po tym, jak setki tysięcy pacjentów na całym świecie potwierdziły, że metoda ta usuwa różne stany bólowe lub znacznie łagodzi ból neurologiczny. Akupunktura działa bardzo szybko w większości przypadków, łagodzi ból w sposób natychmiastowy, już po kilku minutach, co potwierdzają pacjenci.
Jakie są zalety korzystania z akupunktury w leczeniu bólu?
• W większości przypadków, natychmiastowe złagodzenie bólu podczas pierwszej sesji
• Diagnoza lekarska nie jest konieczna – uszkodzony meridian powraca do równowagi
• Ulga w ciężkich, przewlekłych i ostrych stanach bólu, który nie ustępował pod wpływem innego rodzaju leczenia
• Leczenie źródła problemu.
Mój gabinet w Krakowie zgromadził dużo doświadczenia i odniósł wiele sukcesów w leczeniu bólu przy użyciu akupunktury.
Nie musisz znosić kolejnego dnia bólu. Skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy lub dzwoniąc na numer +48 731 263 578. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Akupunkturę wykonuje się przez wkłucie drobnych igieł. Nie jest to bolesne i wpływa na przepływ energii w organizmie. Każdy punkt akupunkturowy ma inne działanie na Chi, która przez niego przepływa. Terapeuta dobiera punkty akupunkturowe na podstawie diagnozy klinicznej. Akupunktura równoważy stany fizjologiczne i psychiczne w organizmie, umożliwiając prawidłowy przepływ Chi w całym ciele.

Chińskie ziołolecznictwo jest wykorzystywane od tysięcy lat i uważane za najstarszą ze wszystkich metod. Doświadczenie w stosowaniu ziół jest ogromne. Istnieje ponad 5000 substancji: roślin i minerałów, jednak obecnie, używamy kilkaset odmian pochodzących z Chin. Rośliny te mają bardzo wysoką jakość. W przeciwieństwie do konwencjonalnych leków, rośliny są dostosowane do każdego pacjenta, a nie tylko do leczonej choroby.

Chińska medycyna podkreśla znaczenie zdrowej, zbilansowanej diety. Nasz organizm wytwarza energię z żywności, którą jemy, dlatego też musimy odżywiać nasze ciało żywnością bogatą w wartości odżywcze i unikać produktów, które zawierają toksyny, takie jak barwniki i konserwanty. W medycynie chińskiej wyważony posiłek zawiera pełną gamę smaków i nie zawiera mrożonych – zimnych produktów. W ramach leczenia pacjent otrzymuje menu i dostosowane indywidualnie do niego wytyczne żywieniowe.

Dlaczego medycyna chińska?

Wiedza i mądrość z Dalekiego Wschodu zawsze mnie intrygowały i fascynowały. Przez ok. 5 lat ćwiczyłem sztuki walki, a przez ostatnie 20 lat praktykuję medytację buddyjską. Z czasem, zacząłem zastanawiać się, jak mogę wykorzystać zdobytą wiedzę dla pożytku innych. Odpowiedź przyszła wraz z medycyną chińską, a 5-letnia ścieżka, na którą wszedłem lata temu towarzyszy mi do dziś.

Czasem ludzie pytają, jaki jest sekret powodzenia terapii. Moim zdaniem, składa się na to zespół czynników, które razem działają na korzyść pacjenta. Medycyna chińska opiera się na energii i pracuje z przepływem energii „CHI” w organizmie. Obejmuje teorię, rozpoznanie i metody leczenia. Wymaga więc zdolności analitycznych, aby zweryfikować informacje oraz dojść do diagnozy i odpowiedniej terapii. Jestem przekonany, że najlepsze rezultaty przynosi współpraca z medycyną konwencjonalną (zachodnią): wzięcie pod uwagę udzielonych pacjentowi porad specjalistów oraz dokładna analiza wcześniejszych badań i diagnoz.

Wartość dodana, którą wnoszę do terapii pochodzi z głębokiej obserwacji i zdolności do zrozumienia przepływu energii w organizmie pacjenta i wpływania na nią. Na tym poziomie leczenie przynosi lepsze rezultaty.

Alergia pojawiła się u mnie kilka lat temu. W najgorszym momencie byłem zmuszony brać leki przeciwalergiczne, przez cały okres pylenia oraz wspomagać się sprayem sterydowym. Tradycyjna medycnyna nie potrafiła zaoferować mi nic ponadto. Igal dzięki akupunkturze połączonej z odpowiednią dietą nie tylko wyleczył mnie z objawów alergii, ale również poprawił znacznie odporność organizmu
Szymon Juchno, Referencje
Gdy spotkałam Igala, cierpiałam na wiele schorzeń i przewlekłych dolegliwości, wobec których medycyna konwencjonalna bądź jest bezradna, bądź oferuje inwazyjne, szkodliwe metody leczenia.
Dzięki systematycznym zabiegom akupunktury, diecie i ziołom udało mi się pozbyć uciążliwych bólów menstruacyjnych, problemów z nerkami oraz pęcherzem moczowym. Przez kilka lat cierpiałam z powodu przepukliny odcinka szyjnego kręgosłupa będącej rezultatem urazu. Lekarze snuli czarne wizje odnośnie mojego stanu i wysyłali mnie na operacje. Zabiegi i zioła przepisane przez Igala usunęły ból całkowicie i mogę żyć pełnią życia, oprawiać sport i nosić moja córeczkę. Podczas ciąży cierpiałam na anemie, dzięki ziołom problem zniknął w przeciągu kilku tygodni. Akupunktura i zioła pomogły tez uniknąć antybiotyków gdy cierpiałam na zapalenie pęcherza moczowego. Wielu z nas zna nieprzyjemne bóle towarzyszące zespołowi jelita podrażnionego. Otóż mam wspaniale wieści: można się tych boli pozbyć dzięki akupunkturze, ziołom i diecie przepisanej przez Igala. Jestem jego wierna i wdzięczną pacjentka, bardzo polecam jego zabiegi na wszelkie rodzaje schorzeń
Renata Ambasz, Referencje
Aby uzyskać dodatkowe, ciekawe informacje na temat metod leczenia stosowanych w medycynie chińskiej, zakresu chorób leczonych przy pomocy akupunktury w naszym gabinecie oraz jak przygotować się przed wizytą, kliknij poniższy link: Medycyna Chinska i Akupunktura