Czubek Igły

Postaw na skuteczne leczenie akupunkturą
Lat na rynku
0
Osób skorzystało z moich usług
0 +
Skuteczności leczenia pacjentów
0 %
Igal Hoffman - Terapeuta Akupunktury i Medycyny Chińskiej

Igal Hoffman

Dipl. Ac.TCM - Specjalista Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Kim jestem?

Group 1275

Witajcie, miło mi Was poznać! Nazywam się Igal Hoffman, mam 50 lat, mieszkam i pracuję w Krakowie. Ukończyłem 5-letnie studia na Reidman Chinese Medicine College, pod auspicjami Szpitala Uniwersyteckiego w Chengdu w Chinach, gdzie zdobyłem dyplom i licencję na praktykowanie medycyny chińskiej. Wierzę, że każdy człowiek rodzi się doskonały: ciało to inteligentny mechanizm, który sam może rozwiązać wszystkie swoje problemy, jednak czasami jest on rozregulowany. Zadaniem terapeuty jest ukierunkowanie pacjenta tak, aby sam mógł powrócić do równowagi. Stawiam na profesjonalizm, uważność, tolerancję, odpowiedzialność za zdrowie moich pacjentów i szczerą chęć pomocy.

Prowadzę prywatny gabinet akupunktury i tradycyjnej medycyny chińskiej w Krakowie.

Nie czekaj! Umów się na wizytę i pozbądź się problemów ze zdrowiem raz na dobre!

Dlaczego medycyna chińska?

Group 1275

Wiedza i mądrość z Dalekiego Wschodu zawsze mnie intrygowały i fascynowały. Przez ok. 5 lat ćwiczyłem sztuki walki, a przez ostatnie 20 lat praktykuję medytację buddyjską. Z czasem, zacząłem zastanawiać się, jak mogę wykorzystać zdobytą wiedzę dla pożytku innych. Odpowiedź przyszła wraz z medycyną chińską, a 5-letnia ścieżka, na którą wszedłem lata temu towarzyszy mi do dziś.

Czasem ludzie pytają, jaki jest sekret powodzenia terapii. Moim zdaniem, składa się na to zespół czynników, które razem działają na korzyść pacjenta. Medycyna chińska opiera się na energii i pracuje z przepływem energii „CHI” w organizmie. Obejmuje teorię, rozpoznanie i metody leczenia. Wymaga więc zdolności analitycznych, aby zweryfikować informacje oraz dojść do diagnozy i odpowiedniej terapii. Jestem przekonany, że najlepsze rezultaty przynosi współpraca z medycyną konwencjonalną (zachodnią): wzięcie pod uwagę udzielonych pacjentowi porad specjalistów oraz dokładna analiza wcześniejszych badań i diagnoz.

Wartość dodana, którą wnoszę do terapii pochodzi z głębokiej obserwacji i zdolności do zrozumienia przepływu energii w organizmie pacjenta i wpływania na nią. Na tym poziomie leczenie przynosi lepsze rezultaty.

Czubek igły - igły do akupunktury
Akupunktura - Natychmiastowa eliminacja bólu

Natychmiastowa eliminacja bólu

Line

Igal Hoffman – dyplomowany lekarz medycyny chińskiej – ekspert w leczeniu bólu neurologicznego przy użyciu unikalnej metody leczenia akupunkturą, która zdobyła w ostatnich latach międzynarodowe uznanie, po tym, jak setki tysięcy pacjentów na całym świecie potwierdziły, że metoda ta usuwa różne stany bólowe lub znacznie łagodzi ból neurologiczny. Akupunktura działa bardzo szybko w większości przypadków, łagodzi ból w sposób natychmiastowy, już po kilku minutach, co potwierdzają pacjenci.

Jakie są zalety korzystania z akupunktury w leczeniu bólu?

Line
  • W większości przypadków, natychmiastowe złagodzenie bólu podczas pierwszej sesji
  • W większości przypadków, natychmiastowe złagodzenie bólu podczas pierwszej sesji
  • Diagnoza lekarska nie jest konieczna – uszkodzony meridian powraca do równowagi
  • Ulga w ciężkich, przewlekłych i ostrych stanach bólu, który nie ustępował pod wpływem innego rodzaju leczenia
  • Leczenie źródła problemu. Mój gabinet w Krakowie zgromadził dużo doświadczenia i odniósł wiele sukcesów w leczeniu bólu przy użyciu akupunktury.

Nie musisz znosić kolejnego dnia bólu. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Poznaj moje specjalizacje

Line
Czubek igły - Specjalizacja - Akupunktura

Akupunktura

Akupunkturę wykonuje się przez wkłucie drobnych igieł. Nie jest to bolesne i wpływa na przepływ energii w organizmie. Każdy punkt akupunkturowy ma inne działanie na Chi, która przez niego przepływa. Terapeuta dobiera punkty akupunkturowe na podstawie diagnozy klinicznej. Akupunktura równoważy stany fizjologiczne i psychiczne w organizmie, umożliwiając prawidłowy przepływ Chi w całym ciele.

Czubek igły - Specjalizacja - chińska dieta

Chińska dieta

Pomimo wzrostu świadomości znaczenia żywienia, większość z nas spożywa produkty o niskiej zawartości składników, takich jak witaminy, błonnik, związki fitochemiczne (naturalne przeciwutleniacze)… Z drugiej strony, nasza żywność zawiera szkodliwe substancje jak np. sztuczne aromaty, tłuszcze trans, sztuczne barwniki, różne metale, chemikalia, leki i hormony, które są wchłaniane przez nasz organizm np.: wraz ze zjadanym przez nas mięsem.

Czubek igły - Specjalizacja - Chińskie zioła

Zioła

Od tysięcy lat zioła chińskie są używane do celów medycznych. Stosowano je w formie świeżej, gotowanej lub parzonej i uczono się o ich leczniczych właściwościach i zastosowaniach. Od wieków w Chinach zioła zbierano i badano.

Doświadczenie z ponad 9 000 pacjentów

Line

Zdecydowanie najlepszy specjalista akupunktury w jakiego znam. Pan Igal ma bardzo szeroką wiedzę i jest w stanie pomóc w wielu problemach zdrowotnych. Stosuje podejście holistyczne, zwraca dużą uwagę na dietę. Jego metody okazały się skuteczne również w moim przypadku. Jestem wdzięczna zwłaszcza za to, że zastosowana przez p. Igala terapia doprowadziła u mnie do remisji objawów alergii. Polecam wszystkim z całego serc.

MG

Czubek Igły to miejsce które z pewnością daje nadzieję na lepszą przyszłość. Pan Igal, czyli człowiek o bardzo pozytywnej energii, cierpliwości, ogromnej wiedzy oraz chęci pomocy nadaję temu miejscu niesamowitą atmosferę. Od wielu lat cierpiałem na alergię spowodowaną nietolerancją mojego układu odpornościowego na pyłki traw, drzew i kwiatów, aczkolwiek po zaledwie paru sesjach z pomocą akupunktury jestem w stanie stwierdzić pierwsze efekty naszej kuracji. Moje dotychczasowe uporczywe objawy takie jak: katar sienny, łzawienie oczu, senność czy momentami nawet problemy z oddychaniem stopniowo zanikają samoistnie bez potrzeby ingerencji antyhistaminowych leków. Przebieg owych sesji jest całkowicie bezbolesny, a wręcz przeciwnie – nieprawdopodobnie odprężający, a to dzięki niezwykłemu wyczuciu jak i widocznemu wieloletniemu doświadczeniu. Z pełną szczerością polecam wszystkim tym, którzy wahają się nad podjęciem swojego pierwszego kroku ku lepszemu zdrowiu. Akupunktura nie taka straszna jaką ją malują 🙂

Maciej Siciarski

Zespół barkowo- cieśniowy i pęknięta łąkotka w prawym kolanie. W zasadzie to od wielu miesięcy rehabilituję sama nogę i rękę. Wszystko z prawej strony. Jednak dalej bolało. Ręki nie mogłam podnieść. Podjęłam nową pracę i trudno iść na zwolnienie. Po pierwszym zabiegu Igala ogromna poprawa. Dalej ćwiczę ale z zabiegu na zabieg jest dużo lepiej. Mistrzostwem świata było wyleczenie mocnego przeziębienia a może i jakiegoś wirusa jednym zabiegiem. Zadzwoniłam do Czubka Igły, że z godziny na godzinę gorzej się czuję i coś mnie mocno, grypowo rozkłada. Zadzwoniłam w celu odwołania wizyty, żeby nie roznosić choróbska. Usłyszałam, że mam przyjechać- Igal postawił igły, z twarzy zrobił mi jeża- na drugi dzień funkcjonowałam normalnie, po dwóch dniach jestem całkowicie zdrowa. Polecam wszystkim a Igalowi ogromie dziękuję.

Anna Korfel

Do “Czubka Igły” trafiłam jakieś dwa miesiące temu z objawami SIBO oraz przewlekłym bólem pleców. Okazało się że Pan Igal Hoffman jest mistrzem swojej dziedziny i żałowałam, że “Czubka Igły” nie odkryłam dużo wcześniej. Po wnikliwym wywiadzie wdrożył leczenie po którym, już po paru wizytach odczułam efekty i mój stan się poprawił.Otrzymałam od Pana Igala odpowiednią dietę i wskazówki które miały mi pomóc, abym efekt pracy mogła odczuć jak najszybciej. Pierwszy raz spotkałam specjalistę, któremu aż tak zależy na tym aby pacjent miał wymierny efekt zabiegów, które przeprowadza. Polecam wszystkim, nawet tym którzy tak jak ja nie lubią i boją się igieł:) Warto pokonać swoje lęki dla tak rewelacyjnych efektów.

Bogusia Helizanowicz

Jestem niezmiernie wdzieczny za pomoc. Wierze ze nie przez przypadek trafilem wlasnie tutaj. Po wielu miesiacach trudnej walki z alergia (roztocza), mocnej infekcji zatok i zaburzen neurologicznych (szumy uszne) znalazlem nadzieje. Przeszlem leczenie antybiotykami, sterydami, cala lista lekow przeciw alergicznych i perspektywa wieloletniego leczenia. Na szumy uszne dostalem w wielu miejscach ostateczna diagnoze, ze bede zmagal sie z nimi juz na zawsze. Pan Igal zaproponowal specjalna diete oraz terapie akupunktura, ktora zaczela dzialac – po 2 miesiacach moja alergia praktycznie ustapila, a szumy uszne bardzo sie uspokoily! Jestem niezmiernie wdzieczny za dotychczasowa pomoc, ktora pomogla mi znowu wrocic do dobrego samopoczucia i zmotywowala do pracy swoim zdrowiem!

Mariusz Sojka

Bardzo polecam każdemu to miejsce również dzieciom. W obecnych czasach dzieci zmagają się z wieloma chorobami, dolegliwościami. Stres, bóle brzucha, głowy. Na to wszystko może pomóc Igal / czarodziej/. Córka ma 13 lat i akupunktura pomaga jej bardzo. Nie ma się czego bać. Na zabiegu leży i śpi. Ból który jej towarzyszył znika w czarodziejski sposób i czuje się coraz lepiej. Przyszłyśmy tu leczyć poważne schorzenie kregoslupa/ rwe kulszowa/ ale także bole brzucha, głowy. Konwencjonalna medycyna nie pomogła nie wiadomo skąd bol glowy czy brzucha, wszyscy rozkładają ręce. Z kregoslupem – została już tylko operacja / od roku córka leczyła się w różnych miejscach masarze, fizjoterapia, zastrzyki nadtwardowkowe i inne bez efektów/ Tu po wbiciu pierwszej igly, brzuch który bolał godzinę przestał bolec w dwie sekundy. Bardzo polecam. Przemiłe miejsce gdzie dzieją się cuda.

Patrycja Siwek

Bardzo spodobało mi się holistyczne podejście Pana Igora do pacjenta. Zanim wybrał odpowiedni plan leczenia, przeprowadził ze mną wywiad na temat odżywiania, stylu życia, stanu psychicznego, o tym co lubię robić a czego nie lubię jeść. Miałam wrażenie, ze podejście Pana Hoffmana jest indywidualne i troskliwe.
Zdiagnozował u mnie problem z wątroba i faktycznie stosując się do planu żywieniowego oraz korzystając z zabiegów objawy minęły.
Pozdrawiam gorąco Panie Igorze:))

Agata Ślęzak

Serdecznie polecam terapie i bardzo dziekuje za pomoc. Przez dlugi czas, kilka miesiecy, borykalam sie z problemem przewleklego kataru, kaszlu, nawracajacych infekcji zatok, gornych drog oddechowych. Juz po zaledwie 2, 3 sesjach akupunktury i wprowadzeniu zalecen dietetycznych zobaczylam ogromna poprawe. Od 2 miesiecy problemy z zatokami nie powrocily, wiem, co powinnam jesc, zeby poczuc sie lepiej calosciowo. Wszelkie wskazowki na prawde dzialaja, o ile samemu jest sie chetnym wlozyc w to prace. Odnosze wrazenie, ze sama obecnosc p. Igala dziala w pewien sposob relaksujaco. Sposob mowienia, dobre slowo pomagaja sie odprezyc. Polecilam to miejsce swojemu tacie, ktory zamaga sie z problemami zdrowotnymi i rowniez jest bardzo zadowolony. Za nim juz chyba 7 wizyt, na ktore dojezdza 60km nawet 2x w tyg, wiec na prawde wiele mi to uswiadamia. Serdecznie polecam!

Magdalena Nowatorska

Lokalizacja kliniki

Group 1275
Kraków
ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 7, 30-898 Kraków
Godziny otwarcia
Pn – Czw 9:30-19:30
Pt 9:30-13:30
Masz jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami.