Udostępnij

Migreny, akupunktura i skuteczne leczenie

Migreny – eliminacja bólu akupunkturą

Migreny, akupunktura i skuteczne leczenie

Migreny/ból głowy jest jednym z najbardziej powszechnych rodzajów bólu i jest źródłem wielkiego cierpienia oraz obniżonej jakości życia. Medycyna chińska i akupunktura zajmują się tym zagadnieniem. Jak medycyna chińska i akupunktura leczą migreny/ ból głowy?

Około 30 % populacji cierpi na chroniczny ból głowy. Przepraszam z góry czytelniczki, jednak częstość występowania tego typu bólu wśród kobiet jest dwukrotnie wyższa niż u mężczyzn.

Przyczyny bólów głowy są liczne i zróżnicowane, m.in.:

  1. Wysokie napięcie mięśni: Jak sama nazwa wskazuje – źródłem bólu jest napięcie mięśni (zazwyczaj w ramionach, szyi i plecach) oraz stres. Jest to jeden z najczęstszych bólów głowy i jest najbardziej odczuwalny po obu stronach głowy, zwłaszcza powyżej oczu i za głową.
  2. Nadciśnienie tętnicze (zwykle ból będzie odczuwalny z tyłu głowy)
  3. Ból wywołany problemami stomatologicznymi lub laryngologicznymi itp.
  4. Zmiany zwyrodnieniowe (bardziej powszechne u osób starszych)
  5. Nowotwory.

Najistotniejszymi bólami głowy są migreny i bóle napięciowe.

  1. Bóle napięciowe głowy: bardzo silny ból, który pojawia się nagle i przechodzi po kilku godzinach, jest bardziej powszechny wśród mężczyzn.
  2. Migrena: najgorszy ból ze wszystkich. Tętniący, pulsujący, jednostronny i narastający pod wpływem wysiłku. Czas trwania ataku migreny może wynosić od kilku godzin do kilku dni, czasami poprzedza go tzw. „aura”: błyski światła, zaburzenia widzenia, zawroty głowy i nudności. Co więcej, tolerancja na hałas jest bardzo niska i każdy świergot brzmi jak stado słoni w głowie. Nazwa pochodzi od greckiego słowa Hemicrania – czyli pół głowy. Badania pokazują związek między zwężeniem naczyń krwionośnych w głowie i migreną, więc czasami pomaga wysoka dawka kofeiny.

Istnieje bezpośredni związek między dietą, stylem życia i bólami głowy.

Drobna wskazówka: spróbujcie sprawdzić, czy odstawienie sera, czerwonego wina, czekolady i tzw. produktów dietetycznych wpływa na zmniejszenie bólu. Wielu z Was będzie zaskoczonych.

Zachodnia medycyna leczy bóle głowy różnymi lekami o różnych kolorach i sile działania, od aspiryny po morfinę, które najczęściej uzależniają i na dłuższą metę są szkodliwe dla różnych systemów w organizmie.

Bóle głowy/ Migrena – Medycyna chińska

Medycyna chińska podchodzi do bólów głowy w sposób profilaktyczny i terapeutyczny. Celem fazy prewencyjnej jest odkryć wzorce zachowań, które powodują ból i znaleźć na to radę. Na przykład, jedzenie ostrych pokarmów może zwiększać ból głowy. Terapia polega na podjęciu jednego lub wielu kroków spośród: akupunktury, chińskiego ziołolecznictwa, masażu Tui Na i chińskiej dietetyki.

Leczenie natychmiast łagodzi objawy, ale co ważniejsze, wpływa na źródło choroby. Na przykład: u pacjenta cierpiącego na migrenę stwierdzono, że cierpi na nadmiar yang (tacy ludzie są nerwowi, mają czerwoną twarz i ogólnie – dużo energii). Leczenie takiego pacjenta będzie polegało na podaniu mu ziół chłodzących energię i nakłuwaniu punktów akupunkturowych w celu uspokojenia go.

Pacjent cierpiący na bóle wywołane przez napięcie mięśni – główne leczenie będzie opierać się na masażu Tui Na i akupunkturze w celu rozluźnienia mięśni szyi.

Dodatkowy przykład: kobieta, która cierpi na bóle głowy i ma niski poziom energii. Celem leczenia będzie jej wzmocnienie w celu zwiększenia przepływu energii i krwi do głowy.

Ideą terapii jest znalezienie nierównowagi w organizmie i leczenie jej.

medycynie chińskiej ważne jest położenie bólu. Na przykład: ból w skroniach po bokach głowy związany jest z wątrobą/ pęcherzykiem żółciowym, a ból w czole jest bardziej charakterystyczny dla żołądka.

Zaleca się rozpocząć leczenie wcześnie, zanim choroba stanie się „lokatorem” w głowie i okres leczenia wydłuży się. Medycyna chińska daje bardzo dobre rokowania w leczeniu bólów głowy.

Mój gabinet w Krakowie zgromadził dużo doświadczenia i odniósł wiele sukcesów w leczeniu bólu przy użyciu akupunktury.

Nie musisz znosić kolejnego dnia bólu i dyskomfortu. Skontaktuj się z nami, dzwoniąc na numer +48 664 500 699 lub poprzez email: kontakt@czubek-igly.pl. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Udostępnij

Chcesz mnie odwiedzić?

Może Cię zainteresować