Udostępnij

Akupunktura – Zespół zamrożonego barku

Zespół zamrożonego barku – skuteczne leczenie akupunkturą

Ruch i elastyczność

Akupunktura i leczenie - Zespół zamrożonego barku - Czubek Igły

Można by uniknąć wielu chorób naszych czasów, gdybyśmy się więcej ruszali. Jednym ze zjawisk, które występują na skutek braku ruchu stawów jest tzw. zamrożony bark, czyli zarastające zapalenie stawu ramiennego. Jest to schorzenie, w którym mobilność barku jest ograniczona, a sam ruch jest bolesny. Zjawisko to występuje najczęściej po 50. roku życia i dlatego nazywane jest po chińsku „wu shi jiang” – bark pięćdziesięciolatka.
Według medycyny chińskiej w wieku 50 lat, Yin i Yang, najbardziej podstawowe elementy ludzkiego organizmu są osłabione. Dlatego wiele chorób, zaczyna pojawiać się w tym wieku. Zamrożony bark jest spowodowany w wielu przypadkach wcześniejszą kontuzją w barku, która spowodowała ból (zwłaszcza ścięgna lub innego miejsca w stawie ramiennym). Wskutek bólu zakres ruchu ramienia jest zmniejszony. Brak ruchu prowadzi do nasilenia uszkodzenia stawu, ponieważ ból narasta z powodu braku ruchu. Z czasem zakres ruchu ramienia staje się coraz bardziej ograniczony, a każdemu gestowi towarzyszy ból. Nieleczony zamrożony bark może prowadzić do zwyrodnienia stawu barkowego. Zachodnie leczenie zazwyczaj opiera się na środkach przeciwbólowych, sterydach i fizjoterapii.

Leczenie zamrożonego barku według medycyny chińskiej

medycynie chińskiej zalecanymi formami leczenia w tym przypadku będzie akupunktura i masaż Tui Na. Bardzo dobrze jest zastosować ćwiczenia rozciągające i metody manualne, aby zmniejszyć sztywność barku. W cięższych przypadkach mieszanki chińskich ziół pomogą zmniejszyć ból i stan zapalny w ramieniu.

Zapobieganie zapaleniom stawu ramiennego

W celu uniknięcia tego schorzenia w każdym wieku, bardzo ważne jest, aby utrzymywać aktywność fizyczną i prawidłowy ruch stawu. Ważne jest, aby zrozumieć, że wzmocnienie mięśni, np.: przez ćwiczenia na siłowni, nie wystarczy i należy przede wszystkim pracować nad tworzeniem elastyczności i zwiększeniem zakresu ruchu stawów. Odnosi się to do wszystkich stawów w ciele.

Zalecane ćwiczenia przy zamrożonym barku:

  1. „Ścianka wspinaczkowa” – wspinaj się palcami w górę ściany. Oznacz najwyższą linię, do której udało Ci się dosięgnąć. Odpocznij i spróbuj ponownie.
  2. Ćwiczenia z ręcznikiem – trzymaj ręcznik za plecami, ściągnij łopatki do tyłu i przeciągaj ręcznik w górę i w dół.
  3. Chwyć bolesną rękę za łokieć z drugiej strony i wyciągnij ją w przeciwnym kierunku, aby zwiększyć ruchomość.
  4. Rotuj ramiona w przód i w tył, oddychając głęboko, aby zmniejszyć poziom bólu. (Wdech przy ruchu w przód, wydech przy ruchu w tył).

Comiesięczne cierpienie nie jest konieczne, nie spędzaj kolejnego dnia z poczuciem dyskomfortu! Skontaktuj się z nami, dzwoniąc na numer +48 664 500 699 lub poprzez email: kontakt@czubek-igly.pl. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Udostępnij

Chcesz mnie odwiedzić?

Może Cię zainteresować