Udostępnij

Medycyna chińska i akupunktura – leczenie urazów

Udane leczenie urazów z pomocą medycyny chińskiej akupunktury

Medycyna Chińska - leczenie urazów akupunkturą i ziołami

Każdego dnia ludzie doświadczają bólu i urazów z prostych przyczyn. Można nabawić się zesztywnienia karku źle śpiąc lub skręcić kostkę niewłaściwie uprawiając sport lub złamać kość w wypadku.

Wiele z tych urazów nie jest groźnych i nie wymaga szczególnej uwagi medycznej. Ale jeśli nie są one leczone lub są leczone nieprawidłowo, mogą stać się przewlekłe. Odkryłem, że jednym z najlepszych sposobów, które pomagają na wiele rodzajów urazu fizycznego (np.: bólu, stanu zapalnego, obtłuczeń i naciągnięć) jest medycyna chińska, a zwłaszcza akupunktura.

Medycyna chińska jest praktykowana od tysięcy lat i używa wiele metod leczenia różnych form urazu fizycznego. Zamieszczone tutaj informacje są oparte na opiniach najlepszych specjalistów medycyny chińskiej akupunktury, którzy dysponują najlepszymi metodami leczenia obrażeń ciała zgodnie z medycyną chińską.

W jaki sposób medycyna chińska leczy urazy?

Ostre urazy zazwyczaj przejawiają się umiarkowanym lub ostrym bólem, obrzękiem, zaczerwienieniem i gorącem. Są one zwykle zlokalizowane w obszarze urazu. Zioła chińskie mogą być stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego, zmniejszenia obrzęku i uśmierzenia bólu. Zioła te mają zazwyczaj naturę „chłodzącą” i „poruszającą”. Stosuje się je na obszarze urazu i przykrywa gazą. Stosuje się je przez pierwsze 24 godziny w celu zmniejszenia bólu i obrzęku. Zioła mogą być stosowane wewnętrznie, aby poradzić sobie z obrzękiem i bólem spowodowanymi urazem.

Inni lekarze medycyny chińskiej i akupunkturzyści używają samoprzylepnych leczniczych plastrów ziołowych. Plastry te przylepia się w miejscu urazu i zwykle zostawia na od trzech do dwunastu godzin. Plastry ziołowe zmniejszają ból, zwiększają krążenie i tym samym przepływ krwi do miejsca urazu. Zazwyczaj tego rodzaju plastrów używa się po ustąpieniu początkowego obrzęku.

Jakie zastosowanie w leczeniu urazów ma akupunktura i medycyna chińska?

Punkty akupunkturowe mogą być stymulowane igłami lub naciskiem palca, aby zmniejszyć obrzęk, ból i zwiększyć przepływ krwi w miejscu urazu. Tui Na jest formą rehabilitacji, która jest stosowana w medycynie chińskiej. Po zmniejszeniu opuchlizny, można zastosować leczniczy olej w celu zwiększenia krążenia krwi oraz jako lubrykant na skórę w miejscu, w którym pracuje się nad zwiększeniem krążenia krwi, a także odprowadzeniem płynów, które zebrały się tam w postaci początkowego obrzęku po kontuzji.

W jaki sposób lekarz medycyny chińskiej decyduje, którą metodę lub które metody wykorzystać w procesie leczenia?

W zależności od stopnia urazu, ilości gorąca i obrzęku w obszarze urazu, większość lekarzy zgadza się, że należy natychmiast uporać się z gorącem, bólem i obrzękiem.

Wykorzystanie lodu, jak to ma miejsce we współczesnych czasach, nie było praktykowane w Chinach, ponieważ sądzono powszechnie, że „lód jest dla zmarłych”. Widać tutaj dużą różnicę w stosunku do zachodniego myślenia.

Zioła i maści/plastry mogą być stosowane szybko i łatwo, wewnętrznie lub zewnętrznie w gabinecie lekarza medycyny chińskiej. Bez problemu można je nosić w zestawie pierwszej pomocy. Niektórzy lekarze medycyny chińskiej upuszczają krew z dystalnych punktów akupunkturowych, aby spowodować natychmiastową reakcję gojenia ostrego urazu.

Zwykle, ludzie nie przychodzą do gabinetów medycyny chińskiej z ostrymi urazami; przychodzą po okresie 24-48 godzin i cierpią na łagodny lub umiarkowany obrzęk i nasilony ból. Jeśli początkowe gorąco i obrzęk zostały zmniejszone, zaczynamy pracować nad zwiększeniem krążenia krwi w obszarze urazu. Rozgrzewające i zmniejszające ból zioła/maści mogą być stosowane w celu zwiększenia przepływu krwi.

Co w przypadku przewlekłych urazów?

Przewlekłe urazy mogą być uporczywe, ponieważ są obecne w ciele już od jakiegoś czasu. Na zewnętrznym poziomie można użyć rozgrzewających maści, a na wewnętrznym skoncentrowanych mieszanek chińskich ziół, aby zwiększyć przepływ krwi, udrożnić kanały akupunkturowe i zmniejszyć ból.

Ból i choroba przeszkadzają w codziennym życiu. Moim celem jest przywracać zdrowie, tak aby moi pacjenci żyli bez bólu i w zdrowiu. Zadzwoń i umów się na wizytę już dzisiaj (dzwoniąc na numer +48 664 500 699 lub poprzezemail: kontakt@czubek-igly.pl) i dołącz do wielu byłych pacjentów, którzy zaczęli ponownie robić rzeczy, które kochają, bez bólu i cierpienia.

Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Udostępnij

Chcesz mnie odwiedzić?

Może Cię zainteresować