Udostępnij

Akupunktura i leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności akupunkturą i ziołami

Medycyna Chińska, nepłodność i leczenie jej akupunkturą i ziołami

W dzisiejszych czasach, możemy korzystać z terapii opartej na starożytnej medycynie chińskiej, która pomaga parze począć dziecko.

Akupunktura może niezwykle skutecznie zastąpić sztuczną terapię hormonalną. Ponadto można łączyć akupunkturę i zapłodnienie in vitro.

Jak działa akupunktura w leczeniu niepłodności?

Akupunktura wpływa na różne systemy w organizmie poprzez meridiany i punkty akupunkturowe. W leczeniu problemów z płodnością, akupunktura przede wszystkim reguluje równowagę hormonalną u kobiet, zwiększa przepływ krwi do macicy i jajników, powoduje pogrubienie śluzówki macicy, zmniejsza skurcze macicy, uspokaja umysł i zmniejsza skutki uboczne związane z zachodnim leczeniem niepłodności. Czasami na problemy z płodnością składają się różne czynniki, które różnią się w zależności od kobiety. Na przykład, ciągła frustracja i negatywne uczucia z czasem blokują przepływ energii w meridianach (kanałach, przez które przepływa energia całego organizmu), a następnie wywołują ból lub chorobę.

Akupunktura odblokowuje te zastoje i przywraca odpowiedni przepływ energii w organizmie. Pacjenci opisują poczucie przepływu podczas wbijania igieł. Wskazuje to na odblokowanie zastoju. Czasami blokada energetyczna zostaje usunięta po jednym zabiegu, a czasem zastój otwiera się i zamyka ponownie, zależy to od czasu i intensywności jego występowania. Tak więc tylko precyzyjna diagnoza może zlokalizować źródło blokady, aby następnie je usunąć.

Badania nad wpływem akupunktury na płodność:

Akupunktura w leczeniu niepłodności to metoda, która zyskuje na popularności w ostatnich latach. Według badań, szanse zajścia w ciążę przez zapłodnienie in vitro w połączeniu z medycyną chińską wzrastają o 50%, w porównaniu z 30%-skutecznością bez zastosowania akupunktury.

Inne badania pokazują spadek o 50% liczby samoistnych poronień u kobiet leczonych za pomocą akupunktury i poprawę jakości i ilości plemników u mężczyzn leczonych akupunkturą dla poprawy płodności.

Medycyna Chińska – Akupunktura na poprawę płodności zamiast terapii hormonalnej

Kobieta, która pragnie zajść w ciążę naturalnie, bez przyjmowania sztucznych hormonów, może spróbować akupunktury na problemy z płodnością w oparciu o medycynę chińską.

Zabiegi pomagają regulować system hormonalny i poprawić stan jajników i macicy, aby stworzyć idealne warunki do zajścia w ciążę.

Terapia zgodna z medycyną chińską jest dostosowana do cyklu kobiety i jest podobna do zachodniego leczenia hormonalnego, jednak różni się tym, że stymuluje organizm do wydzielania hormonów, a nie dostarcza mu hormonów z zewnątrz.

Po miesiączce bardzo wskazane jest, aby kobieta rozpoczęła leczenie akupunkturą i ziołami dla wzmocnienia Yin (płynów ciała) i krwi. W kategoriach zachodnich terapia ta jest porównywalna do przyjmowania substytutów hormonów tarczycy w postaci leków Gonal-F, Aikklumin, Menogon itd.

Kiedy następuje owulacja akupunktura i zioła ogrzewają Yang i wzmacniają krew – jest to porównywalne do zachodniego leczenia opartego na przyjmowaniu leku Oviltrelle.

Po owulacji nadchodzi etap, w którym macica jest lekko rozgrzana i szanse przyjęcia przez nią zapłodnionych jajeczek zwiększają się dzięki akupunkturze i ziołom. Jest to porównywalne do przyjmowania progesteronu.

Leczenie ziołami i akupunkturą dla poprawy płodności jest dostosowane do każdej kobiety, zgodnie z diagnozą sprzed i w trakcie terapii. Czasami kobietę prosi się o mierzenie temperatury codziennie rano w celu ustalenia czasu owulacji i sprawdzenia równowagi hormonalnej.

Jeśli dojdzie do powikłań, takich jak zespół jajników policystycznych, polipów macicy, nieprawidłowości miesiączkowania itp., istnieją specjalne zabiegi akupunktury i zioła, które przywracają równowagę hormonalną i fizjologiczną w organizmie kobiety.

Akupunktura w połączeniu z in vitro

Akupunkturę w leczeniu niepłodności można łatwo połączyć z zachodnim leczeniem niepłodności.

Należy pokreślić, że leczenie niepłodności akupunkturą nie zakłóca zachodniego leczenia, a nawet zwiększa jego szanse powodzenia.

Terapia rozpoczyna się od przygotowania ciała kobiety przed pobieraniem komórek jajowych.

Należy zauważyć, że zgodnie z medycyną chińską pobieranie komórek jajowych to proces, w którym ciało kobiety zużywa dużo energii, co może doprowadzić do osłabienia i zmniejszyć szanse na zagnieżdżenie zarodka.

Po pobraniu komórek jajowych macica jest przygotowana na przyjęcie. Leczenie obejmuje pogrubienie śluzówki macicy, wzmocnienie krwi i uspokojenie umysłu.

Wiele badań wykazało, że ogromne znaczenie ma, kiedy wykona się akupunkturę. Tak więc, idealna data to dzień embriotransferu, bo akupunktura zwiększa szanse zagnieżdżenia zarodka w macicy.

W wielu przypadkach leczenie jest połączone z przyjmowaniem chińskich ziół, specjalnie dobranych dla konkretnej pacjentki i działających synergistycznie z akupunkturą. Leczenie jest zawsze dostosowane do sytuacji pacjentki i rozpoczyna się po indywidualnej diagnozie.

Akupunktura na obniżenie stresu związanego z leczeniem niepłodności

Kobiety, które nie są w stanie zajść w ciążę doświadczają ogromnego psychologicznego stresu: „Popełniłam błąd”, „Moje ciało jest uszkodzone”, „Nigdy mi się nie uda”, „Co, jeśli nigdy się nie uda”, „Co się stanie?”.

Presję wywierają również rodzina i przyjaciele: „A co z dzieckiem?”

Ważne jest, aby kobieta zrozumiała, że fizjologiczne efekty terapii hormonalnej prowadzą również do rozchwiania emocjonalnego.

Akupunktura przywraca równowagę i pomaga łagodzić napięcie i stres, co samo w sobie zwiększa szanse na zagnieżdżenie zarodka. W czasie ciąży zaleca się kontynuować zabiegi akupunktury i terapię ziołową dostosowane do ciąży.

Usuwanie ograniczających wzorców myślenia

Czasami kobieta posiada wzorce myślowe, które nie sprzyjają ciąży. Mimo, że świadomie bardzo chce ciąży, obawy lub koncepcje mogą uniemożliwić jej macicy przyjęcie zarodka.

W większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy z naszych koncepcji i błędnych poglądów. W umyśle kobiety mogą one wpłynąć na ciążę. Przykłady:

„Nie będę dobrą matką”, „Ja i dziecko będziemy zagrożeni w czasie ciąży lub po urodzeniu”, „Nie chcę być jak moja matka” itp. Takie wzorce są ukryte w podświadomości, tworząc strach i opór wewnętrzny przed ciążą.

Rozpuszczanie tych wzorców może znacznie przyspieszyć absorpcję zarodka i szczęśliwe zakończenie procesu zapłodnienia.

W czasie zabiegów akupunktury korzystam ze specjalnych punktów akupunkturowych, które w połączeniu z medytacją działają na podświadomość.

Akupunktura dla poprawy płodności mężczyzn

W wielu przypadkach leczeniu powinni poddać się mężczyźni.

Akupunktura pomaga w przypadku niskiej płodności mężczyzn, poprawia ruch plemników, ich rozmiar i ilość.

Poprawa jakości plemników jest procesem, który trwa kilka tygodni, ponieważ powstawanie plemników w męskich jądrach wymaga czasu.

Comiesięczne cierpienie nie jest konieczne, nie spędzaj kolejnego dnia z poczuciem bólu lub dyskomfortu! Skontaktuj się z nami, dzwoniąc na numer +48 664 500 699 lub poprzez email: kontakt@czubek-igly.pl. Po wstępnej diagnozie, otrzymasz leczenie. Możesz pomóc również członkom swojej rodziny, krewnym, przyjaciołom i znajomym, dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami w jakich problemach mogę pomóc.

Udostępnij

Chcesz mnie odwiedzić?

Może Cię zainteresować