Udostępnij

Akupunktura kosmetyczna rewolucjonizuje botoks

Czym jest akupunktura kosmetyczna?

akupunktura kosmetycznaAkupunktura kosmetyczna jest terapią, która odmładza i ożywia skórę, bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych czy zastrzyków z substancjami chemicznymi. Zabiegi akupunktury polegają na wbiciu cienkich igieł w różne obszary twarzy, co wywołuje proces odnawiania komórek skóry, naturalną produkcję kolagenu i ożywienie skóry twarzy.

Akupunktura kosmetyczna stymuluje przepływ energii życiowej (Chi) w meridianach (kanałach energetycznych w organizmie), a także poprawia dotlenienie tkanek, zwiększając ukrwienie twarzy. Akupunktura kosmetyczna stymuluje metabolizm komórek skóry, ich regenerację oraz oczyszczanie z toksyn. Metoda ta znacząco poprawia elastyczność mięśni twarzy, wzmacnia je i rozciąga. Akupunktura kosmetyczna spowalnia proces starzenia się poprzez optymalne wykorzystanie naturalnego potencjału skóry do regeneracji. Zabiegi powodują, że wilgoć skóry przemieszcza się od wewnątrz w kierunku powierzchni, zmarszczki stają się mniej wyraźne i wypełnione substancjami pochodzącymi jedynie z naturalnych wewnętrznych rezerw organizmu. Zabiegi są bardzo relaksujące i stanowią naturalną, bezpieczną i stosunkowo niedrogą alternatywę, bez ryzyka czy skutków ubocznych kuracji kosmetycznych i estetycznych metodami konwencjonalnymi, które obejmują wykorzystanie leków, skalpela i szkodliwych substancji chemicznych.

Masowe porzucenie botoksu na rzecz akupunktury kosmetycznej

Akupunktura kosmetyczna jest stosowana na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat i tak naprawdę jest formą liftingu. Wiadomo, że już w czasach dynastii Song (960-1279 n.e.) akupunktura kosmetyczna była stosowana przez kochanki cesarza.

Nowoczesne techniki akupunktury rozwinięto w szpitalu w Pekinie, gdzie lekarze stosujący akupunkturę u pacjentów z różnymi rodzajami paraliżu twarzy, zauważyli, że oprócz poprawy zdrowia, leczenie daje widoczne rezultaty kosmetyczne w postaci zdrowszej cery, wyrównania głębokich zmarszczek i zniknięcia drobnych zmarszczek.

Akupunktura kosmetyczna stała się niezwykle popularna w ostatnim dziesięcioleciu wśród gwiazd Hollywood i zamożnych mieszkańców dużych miast, takich jak Nowy Jork i Los Angeles. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka nieinwazyjnych kuracji, aby wyglądać młodziej i poprawić zdrowie i witalność skóry – dlatego akupunktura kosmetyczna staje się kolejnym trendem na całym świecie.

Akupunktura kosmetyczna poprzez produkty kosmetyczne

Według ekspertów i prywatnych organizacji badawczych w dziedzinie zdrowia, kremy odmładzające używane przez miliony kobiet w Europie mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Istnieją tysiące substancji chemicznych zawartych w kosmetykach, z których wiele jest wchłanianych do organizmu. Firmy kosmetyczne mają wolną rękę w stosowaniu składników i surowców, ponieważ nie podlegają one weryfikacji rządowej.

Większość tego przemysłu pozostaje poza regulacjami. Zanim produkt trafi na rynek i znajdzie się w domu klienta, surowce, z którego został wyprodukowany nie przechodzą procesu zatwierdzania. Procedury zatwierdzania są przeprowadzane na małą skalę, ale tylko w przypadku kolorowych dodatków i składników obecnych w lekach na receptę.

Wiele z tych syntetycznych substancji chemicznych działa drażniąco na skórę, przenika przez nią, zaburzając gospodarkę hormonalną i działając rakotwórczo. Oto niektóre z nich: parabeny, barwniki syntetyczne, triklosan, laurylosiarczan sodu (SLS) / etoksylowany laurylosiarczan sodu (SLES), konserwanty uwalniające formaldehyd, toluen, filtry przeciwsłoneczne itd. (Nie jestem w stanie wymienić wszystkich tych szkodliwych substancji chemicznych, ponieważ jest to temat na osobny artykuł).

Wiele produktów kosmetycznych, które mają usuwać zmarszczki i drobne bruzdy, tak naprawdę niszczą wierzchnią warstwę ochronną skóry, przez co jest ona narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych i niebezpiecznych toksyny, zdaniem dr. Samuela Epsteina, przewodniczącego amerykańskiej Cancer Prevention Coalition (Koalicji na rzecz Prewencji Raka).

Epstein stwierdził, że alfa-hydroksykwasy (AHA), aktywne składniki wielu wiodących marek kremów do twarzy, to „prawdopodobnie najbardziej niebezpieczne produkty kosmetyczne na rynku”.

Dr Epstein walczy o regulację rynku kremów w USA i wezwał europejskich konsumentów, aby zdawali sobie sprawę ze zdrowotnych zagrożeń: „Tak wiele kobiet, a nawet i pewna grupa mężczyzn, naciera całą skórę tymi produktami, w swej naiwności myśląc, że jedyne czego mogą się obawiać to starzenie się” powiedział dziennikowi Daily Express.

W Europie nie ma jeszcze wymogu umieszczania ostrzeżenia na kremach zawierających AHA, ale w USA uznano już, że mogą stanowić zagrożenie.

Bezpieczna skuteczność Aromaterapeutycznych Kosmetyków Organicznych

Jeśli nie chcemy zastosować akupunktury kosmetycznej – jedyne bezpieczne kosmetyki dające niemal identyczne efekty to kosmetyki ekologiczne. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują aromaterapeutyczne kosmetyki organiczne zawierające olejki eteryczne, które działają leczniczo na skórę. Produkty ekologiczne nie mają aż tak skutecznego działania jak olejki eteryczne, które są w stanie przenikać przez najgłębsze warstwy skóry, intensywnie ją regenerując.

Istnieje bardzo niewiele marek produkujących takie kosmetyki. Ich produkty zawierają rzadko spotykane, najwyższej jakości składniki organiczne. Można natomiast znaleźć firmy na polskim rynku, które bardzo rozczarowują, ponieważ używają niskiej jakości aromaterapeutycznych olejków eterycznych czy małych ilości innych składników o holistycznym działaniu. To umożliwia im sprzedaż produktów w stosunkowo niskich cenach, pod marką „aromaterapeutycznych kosmetyków organicznych” – kosztem nieświadomych i ufnych klientów.

Wyjątkową wśród firm produkujących najwyższej jakości kremy odmładzające należące do aromaterapeutycznych kosmetyków organicznych jest polska firma Ambasz. Ponieważ celem tego artykułu jest przekazanie czytelnikom szczególnie przydatnych informacji praktycznych o możliwościach poprawy zdrowia, zamieszczam link do strony – www.ambasz.pl – na której można znaleźć informacje o tworzonych przez tę firmę kosmetykach aromaterapeutycznych, a zwłaszcza o składnikach, których należy unikać.

Efekty kuracji akupunkturą kosmetyczną

Badania opublikowane w 1996 roku w „International Journal of Acupuncture” wykazały, że wśród 300 pacjentów, którzy przeszli kurację akupunkturą kosmetyczną, 98% zauważyło istotne zmiany w wyglądzie skóry twarzy już po pierwszej serii zabiegów. Ich skóra stała się bardziej promienna i świeża, nastąpiła u nich poprawa napięcia mięśniowego, zmarszczki mimiczne uległy spłyceniu, a drobne zmarszczki zniknęły. Ogólny wygląd twarzy stał się zdrowszy i bardziej młodzieńczy.

Wyniki zależały od wieku, indywidualnego wpływu akupunktury na każdego pacjenta, nawyków żywieniowych i ogólnego stanu zdrowia.

Zabiegi akupunktury kosmetycznej nie gwarantują natychmiastowej metamorfozy tak, jak chirurgia plastyczna czy zastrzyki, jednak systematycznie wykonywane dają bardzo wyraźne efekty. Po ich zastosowaniu pacjenci nie tylko wyglądają młodziej, ale również młodziej się czują.

 • Akupunktura kosmetyczna – oczekiwane rezultaty
 • Poprawa kolorytu skóry
 • Produkcja wilgoci w głębszych warstwach skóry ze względu na zwiększone krążenie krwi, a w rezultacie odmłodzenie skóry
 • Poprawa napięcia skóry i jej lifting
 • Poprawa elastyczności mięśni
 • Zniknięcie przebarwień skóry
 • Podniesienie opadającej powieki
 • Usunięcie podwójnego podbródka
 • Mniejsza widoczność plam starczych
 • Zmniejszenie obrzęków pod oczami
 • Mniejsza widoczność cieni pod oczami
 • Stymulacja naturalnej produkcji kolagenu
 • Zmniejszenie i zniknięcie zmarszczek
 • Ogólna poprawa zdrowia i witalności skóry
 • Zwężenie porów
 • Zmniejszenie zaczerwienień oczu
 • Likwidacja trądziku i przywrócenie równowagi hormonalnej
 • Zalecana dla ludzi w trakcie odchudzania w celu zapobiegania wiotczeniu skóry poprzez zapewnienie jej ukrwienia i elastyczności.

Ilość zabiegów i czas ich trwania

Zalecana ilość zabiegów waha się od dziewięciu do czternastu, w zależności od wieku pacjenta oraz jego stanu skóry. Zabieg trwa godzinę i jest wykonywany dwa razy w tygodniu. W większości przypadków, po zakończeniu kuracji widać znaczącą poprawę, a regularne zabiegi podtrzymujące raz na miesiąc zapewniają utrzymanie efektów i stopniową poprawę osiągniętych rezultatów. Czas trwania pierwszej serii zabiegów zależy od poprawy stanu skóry i jej reakcji na akupunkturę. Regularne zabiegi przypomną ciału, aby pompowało krew i Chi w kierunku twarzy i pomogą skórze w walce z oznakami starzenia się.

Zabiegi są połączone ze skorygowaną dietą i suplementami diety, aby spowolnić oznaki starzenia.

Zalety akupunktury kosmetycznej w porównaniu z chirurgią plastyczną i botoksem

Czym jest botoks?

Botoks jest substancją, która rozluźnia mięśnie przez paraliżowanie nerwów prowadzących do mięśni twarzy. Botoks (toksyna botulinowa A) jest wstrzykiwany do mięśni wokół oczu, na czole i wokół ust i czasowo paraliżuje je tak, że zmarszczki mimiczne znikają na kilka miesięcy. Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem botoksu jest zazwyczaj skuteczny na trzy miesiące (jest to bardzo indywidualne), następnie pacjent wraca na serię dodatkowych zastrzyków.

Korzyści płynące z akupunktury

 • Zabiegi akupunktury są prawie bezbolesne.
 • Są znacznie tańsze niż rozłożone w czasie zabiegi z botoksem i chirurgia plastyczna.
 • Są całkowicie bezpieczne i bez skutków ubocznych, takich jak utrata wyrazu twarzy, asymetria lub zesztywnienie mięśni twarzy.
 • Nie powodują urazów, nie wymagają okresu rekonwalescencji, jak po operacji, po której istnieje ryzyko asymetrii, infekcji i blizn.
 • Akupunktura skutecznie poprawia wygląd skóry twarzy (działa jak wewnętrzny peeling), jak również elastyczność mięśni i strukturę skóry.
 • Nie wymaga użycia substancji chemicznych.
 • Opiera się na naturalnym potencjale organizmu do utrzymania młodości skóry na długie lata.
 • Brak utraty czucia na twarzy czy jej naturalnej ekspresji.

Dla kogo nie jest przeznaczona taka kuracja?

Kuracja nie jest odpowiednia dla:

 • Osób z chorobami serca lub pacjentów z rozrusznikiem
 • Osób z wysokim ciśnieniem
 • Osób cierpiących na cukrzycę
 • Kobiet w ciąży
 • Osób palących duże ilości papierosów
 • Pacjentów z zakrzepami
 • Pacjentów cierpiących na przewlekłe migreny
 • Osób, które poddały się chirurgii plastycznej na określonym obszarze twarzy – zabiegi są wtedy przeprowadzane na nieoperowanych obszarach.

Akupunktura na trądzik

medycyny chińskiej trądzik jest uważany za toksynę. Toksyny mogą być wynikiem nadmiaru gorąca i wilgoci w ciele. Nadmiar wilgoci może być spowodowany złym funkcjonowaniem śledziony, a nadmiar gorąca jest wynikiem braku równowagi w wątrobie. Umiejscowienie zmian na twarzy, ich wielkość i kształt mają decydujący wpływ na diagnozę. Podczas leczenia osób cierpiących na trądzik, przede wszystkim leczy się źródło problemu (które wywołuje trądzik), a następnie już same zmiany. Po precyzyjnej diagnozie rozpoczyna się leczenie.

Leczenie obejmuje:

 • Akupunkturę i leczenie źródła problemu
 • Akupunkturę twarzy, aby poprawić krążenie krwi oraz akupunkturę na określonym obszarze, aby zmniejszyć istniejące zmiany
 • Doradztwo żywieniowe – niezbędne dla skutecznego leczenia
 • Suplementy

Kuracja znacząco poprawia wygląd skóry i zapobiega pojawianiu się kolejnych zmian. Zaleca się wykonywanie regularnych zabiegów profilaktycznych raz w miesiącu przez około rok.

Skuteczność leczenia trądziku niewątpliwie wymaga wytrwałości i utrzymania zdrowej diety, powstrzymywania się od palenia, wystarczającej ilości snu, jeśli to konieczne – psychoterapii oraz akupunktury co trzy dni przez dwa miesiące.

Poprawa powinna być widoczna już po 4-5 zabiegach akupunktury.

Masowe porzucenie botoksu na rzecz akupunktury kosmetycznej

Akupunktura kosmetyczna jest stosowana na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat i tak naprawdę jest formą liftingu. Wiadomo, że już w czasach dynastii Song (960-1279 n.e.) akupunktura kosmetyczna była stosowana przez kochanki cesarza.

Nowoczesne techniki akupunktury rozwinięto w szpitalu w Pekinie, gdzie lekarze stosujący akupunkturę u pacjentów z różnymi rodzajami paraliżu twarzy, zauważyli, że oprócz poprawy zdrowia, leczenie daje widoczne rezultaty kosmetyczne w postaci zdrowszej cery, wyrównania głębokich zmarszczek i zniknięcia drobnych zmarszczek.

Akupunktura kosmetyczna stała się niezwykle popularna w ostatnim dziesięcioleciu wśród gwiazd Hollywood i zamożnych mieszkańców dużych miast, takich jak Nowy Jork i Los Angeles. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka nieinwazyjnych kuracji, aby wyglądać młodziej i poprawić zdrowie i witalność skóry – dlatego akupunktura kosmetyczna staje się kolejnym trendem na całym świecie.

Akupunktura kosmetyczna poprzez produkty kosmetyczne

Według ekspertów i prywatnych organizacji badawczych w dziedzinie zdrowia, kremy odmładzające używane przez miliony kobiet w Europie mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Istnieją tysiące substancji chemicznych zawartych w kosmetykach, z których wiele jest wchłanianych do organizmu. Firmy kosmetyczne mają wolną rękę w stosowaniu składników i surowców, ponieważ nie podlegają one weryfikacji rządowej.

Większość tego przemysłu pozostaje poza regulacjami. Zanim produkt trafi na rynek i znajdzie się w domu klienta, surowce, z którego został wyprodukowany nie przechodzą procesu zatwierdzania. Procedury zatwierdzania są przeprowadzane na małą skalę, ale tylko w przypadku kolorowych dodatków i składników obecnych w lekach na receptę.

Wiele z tych syntetycznych substancji chemicznych działa drażniąco na skórę, przenika przez nią, zaburzając gospodarkę hormonalną i działając rakotwórczo. Oto niektóre z nich: parabeny, barwniki syntetyczne, triklosan, laurylosiarczan sodu (SLS) / etoksylowany laurylosiarczan sodu (SLES), konserwanty uwalniające formaldehyd, toluen, filtry przeciwsłoneczne itd. (Nie jestem w stanie wymienić wszystkich tych szkodliwych substancji chemicznych, ponieważ jest to temat na osobny artykuł).

Wiele produktów kosmetycznych, które mają usuwać zmarszczki i drobne bruzdy, tak naprawdę niszczą wierzchnią warstwę ochronną skóry, przez co jest ona narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych i niebezpiecznych toksyny, zdaniem dr. Samuela Epsteina, przewodniczącego amerykańskiej Cancer Prevention Coalition (Koalicji na rzecz Prewencji Raka).

Epstein stwierdził, że alfa-hydroksykwasy (AHA), aktywne składniki wielu wiodących marek kremów do twarzy, to „prawdopodobnie najbardziej niebezpieczne produkty kosmetyczne na rynku”.

Dr Epstein walczy o regulację rynku kremów w USA i wezwał europejskich konsumentów, aby zdawali sobie sprawę ze zdrowotnych zagrożeń: „Tak wiele kobiet, a nawet i pewna grupa mężczyzn, naciera całą skórę tymi produktami, w swej naiwności myśląc, że jedyne czego mogą się obawiać to starzenie się” powiedział dziennikowi Daily Express.

W Europie nie ma jeszcze wymogu umieszczania ostrzeżenia na kremach zawierających AHA, ale w USA uznano już, że mogą stanowić zagrożenie.

Bezpieczna skuteczność Aromaterapeutycznych Kosmetyków Organicznych

Jeśli nie chcemy zastosować akupunktury kosmetycznej – jedyne bezpieczne kosmetyki dające niemal identyczne efekty to kosmetyki ekologiczne. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują aromaterapeutyczne kosmetyki organiczne zawierające olejki eteryczne, które działają leczniczo na skórę. Produkty ekologiczne nie mają aż tak skutecznego działania jak olejki eteryczne, które są w stanie przenikać przez najgłębsze warstwy skóry, intensywnie ją regenerując.

Istnieje bardzo niewiele marek produkujących takie kosmetyki. Ich produkty zawierają rzadko spotykane, najwyższej jakości składniki organiczne. Można natomiast znaleźć firmy na polskim rynku, które bardzo rozczarowują, ponieważ używają niskiej jakości aromaterapeutycznych olejków eterycznych czy małych ilości innych składników o holistycznym działaniu. To umożliwia im sprzedaż produktów w stosunkowo niskich cenach, pod marką „aromaterapeutycznych kosmetyków organicznych” – kosztem nieświadomych i ufnych klientów.

Wyjątkową wśród firm produkujących najwyższej jakości kremy odmładzające należące do aromaterapeutycznych kosmetyków organicznych jest polska firma Ambasz. Ponieważ celem tego artykułu jest przekazanie czytelnikom szczególnie przydatnych informacji praktycznych o możliwościach poprawy zdrowia, zamieszczam link do strony – www.ambasz.pl – na której można znaleźć informacje o tworzonych przez tę firmę kosmetykach aromaterapeutycznych, a zwłaszcza o składnikach, których należy unikać.

Efekty kuracji akupunkturą kosmetyczną

Badania opublikowane w 1996 roku w „International Journal of Acupuncture” wykazały, że wśród 300 pacjentów, którzy przeszli kurację akupunkturą kosmetyczną, 98% zauważyło istotne zmiany w wyglądzie skóry twarzy już po pierwszej serii zabiegów. Ich skóra stała się bardziej promienna i świeża, nastąpiła u nich poprawa napięcia mięśniowego, zmarszczki mimiczne uległy spłyceniu, a drobne zmarszczki zniknęły. Ogólny wygląd twarzy stał się zdrowszy i bardziej młodzieńczy.

Wyniki zależały od wieku, indywidualnego wpływu akupunktury na każdego pacjenta, nawyków żywieniowych i ogólnego stanu zdrowia.

Zabiegi akupunktury kosmetycznej nie gwarantują natychmiastowej metamorfozy tak, jak chirurgia plastyczna czy zastrzyki, jednak systematycznie wykonywane dają bardzo wyraźne efekty. Po ich zastosowaniu pacjenci nie tylko wyglądają młodziej, ale również młodziej się czują.

 • Akupunktura kosmetyczna – oczekiwane rezultaty
 • Poprawa kolorytu skóry
 • Produkcja wilgoci w głębszych warstwach skóry ze względu na zwiększone krążenie krwi, a w rezultacie odmłodzenie skóry
 • Poprawa napięcia skóry i jej lifting
 • Poprawa elastyczności mięśni
 • Zniknięcie przebarwień skóry
 • Podniesienie opadającej powieki
 • Usunięcie podwójnego podbródka
 • Mniejsza widoczność plam starczych
 • Zmniejszenie obrzęków pod oczami
 • Mniejsza widoczność cieni pod oczami
 • Stymulacja naturalnej produkcji kolagenu
 • Zmniejszenie i zniknięcie zmarszczek
 • Ogólna poprawa zdrowia i witalności skóry
 • Zwężenie porów
 • Zmniejszenie zaczerwienień oczu
 • Likwidacja trądziku i przywrócenie równowagi hormonalnej
 • Zalecana dla ludzi w trakcie odchudzania w celu zapobiegania wiotczeniu skóry poprzez zapewnienie jej ukrwienia i elastyczności.

Ilość zabiegów i czas ich trwania

Zalecana ilość zabiegów waha się od dziewięciu do czternastu, w zależności od wieku pacjenta oraz jego stanu skóry. Zabieg trwa godzinę i jest wykonywany dwa razy w tygodniu. W większości przypadków, po zakończeniu kuracji widać znaczącą poprawę, a regularne zabiegi podtrzymujące raz na miesiąc zapewniają utrzymanie efektów i stopniową poprawę osiągniętych rezultatów. Czas trwania pierwszej serii zabiegów zależy od poprawy stanu skóry i jej reakcji na akupunkturę. Regularne zabiegi przypomną ciału, aby pompowało krew i Chi w kierunku twarzy i pomogą skórze w walce z oznakami starzenia się.

Zabiegi są połączone ze skorygowaną dietą i suplementami diety, aby spowolnić oznaki starzenia.

Zalety akupunktury kosmetycznej w porównaniu z chirurgią plastyczną i botoksem

Czym jest botoks?

Botoks jest substancją, która rozluźnia mięśnie przez paraliżowanie nerwów prowadzących do mięśni twarzy. Botoks (toksyna botulinowa A) jest wstrzykiwany do mięśni wokół oczu, na czole i wokół ust i czasowo paraliżuje je tak, że zmarszczki mimiczne znikają na kilka miesięcy. Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem botoksu jest zazwyczaj skuteczny na trzy miesiące (jest to bardzo indywidualne), następnie pacjent wraca na serię dodatkowych zastrzyków.

Korzyści płynące z akupunktury

 • Zabiegi akupunktury są prawie bezbolesne.
 • Są znacznie tańsze niż rozłożone w czasie zabiegi z botoksem i chirurgia plastyczna.
 • Są całkowicie bezpieczne i bez skutków ubocznych, takich jak utrata wyrazu twarzy, asymetria lub zesztywnienie mięśni twarzy.
 • Nie powodują urazów, nie wymagają okresu rekonwalescencji, jak po operacji, po której istnieje ryzyko asymetrii, infekcji i blizn.
 • Akupunktura skutecznie poprawia wygląd skóry twarzy (działa jak wewnętrzny peeling), jak również elastyczność mięśni i strukturę skóry.
 • Nie wymaga użycia substancji chemicznych.
 • Opiera się na naturalnym potencjale organizmu do utrzymania młodości skóry na długie lata.
 • Brak utraty czucia na twarzy czy jej naturalnej ekspresji.

Dla kogo nie jest przeznaczona taka kuracja?

Kuracja nie jest odpowiednia dla:

 • Osób z chorobami serca lub pacjentów z rozrusznikiem
 • Osób z wysokim ciśnieniem
 • Osób cierpiących na cukrzycę
 • Kobiet w ciąży
 • Osób palących duże ilości papierosów
 • Pacjentów z zakrzepami
 • Pacjentów cierpiących na przewlekłe migreny
 • Osób, które poddały się chirurgii plastycznej na określonym obszarze twarzy – zabiegi są wtedy przeprowadzane na nieoperowanych obszarach.

Akupunktura na trądzik

medycyny chińskiej trądzik jest uważany za toksynę. Toksyny mogą być wynikiem nadmiaru gorąca i wilgoci w ciele. Nadmiar wilgoci może być spowodowany złym funkcjonowaniem śledziony, a nadmiar gorąca jest wynikiem braku równowagi w wątrobie. Umiejscowienie zmian na twarzy, ich wielkość i kształt mają decydujący wpływ na diagnozę. Podczas leczenia osób cierpiących na trądzik, przede wszystkim leczy się źródło problemu (które wywołuje trądzik), a następnie już same zmiany. Po precyzyjnej diagnozie rozpoczyna się leczenie.

Leczenie obejmuje:

 • Akupunkturę i leczenie źródła problemu
 • Akupunkturę twarzy, aby poprawić krążenie krwi oraz akupunkturę na określonym obszarze, aby zmniejszyć istniejące zmiany
 • Doradztwo żywieniowe – niezbędne dla skutecznego leczenia
 • Suplementy

Kuracja znacząco poprawia wygląd skóry i zapobiega pojawianiu się kolejnych zmian. Zaleca się wykonywanie regularnych zabiegów profilaktycznych raz w miesiącu przez około rok.

Skuteczność leczenia trądziku niewątpliwie wymaga wytrwałości i utrzymania zdrowej diety, powstrzymywania się od palenia, wystarczającej ilości snu, jeśli to konieczne – psychoterapii oraz akupunktury co trzy dni przez dwa miesiące.

Poprawa powinna być widoczna już po 4-5 zabiegach akupunktury.

Udostępnij
Group 1315 2

Chcesz mnie odwiedzić?

Może Cię zainteresować

Warto przeczytać

Line